Navigation Menu+

Zdrowa wątroba

Opublikowane w Sty 23, 2019 przez w Zdrowie | 0 komentarzy

hepatil complex

Amatorzy tłustej i kalorycznej diety często skarżą się na dolegliwości układu pokarmowego. Jednak nawet one nie są wystarczającym powodem do zmiany diety. Odmówić sobie hamburgera z frytkami? Golonki? Boczku? W imię czego…? Argumenty o polepszeniu kondycji i stanu zdrowia nie są dostatecznie mocne. „Na coś trzeba umrzeć” – odpowiadają amatorzy niezdrowej diety i jedzą swoje. Do czasu. Wątroba zaczyna się w końcu buntować i odmawiać posłuszeństwa. A kiedy wątroba łupie, nie jest przyjemnie. Celowo używam słowa „łupie” – to ból bardzo specyficzny, trudny do opanowania i bardzo dokuczliwy.

Zdrowa wątroba to skarb, choć na co dzień o tym nie pamiętamy. To nasz największy organ wewnętrzny i potężne laboratorium biochemiczne. Zdrowa wątroba to prawidłowe trawienie tłuszczów, magazynowanie witamin A, B6, D czy K oraz żelaza, to także skuteczne odtruwanie organizmu z toksyn. Wątroba odpowiada za ponad 500 procesów zachodzących w naszym ciele.

zdrowa wątroba

Zdrowy rozsądek przede wszystkim

Jeśli tylko wątroba zaczyna szwankować, warto wspomagać jej pracę dobrymi suplementami diety zawierającymi cholinę. Hepatil zaleca się w diecie zawierającej nadmiar tłuszczu i używek. Oczywiście nie chodzi o to, żebyśmy używali Hepatilu jak tarczy i poprzestawali na naszych złych nawykach żywieniowych. Należy pamiętać, że na stan naszej wątroby wpływa przede wszystkim zbilansowana dieta, a suplementy mają tylko działanie wspomagające. Jeśli zdrowa wątroba ulegnie uszkodzeniu pod wpływem nadmiaru alkoholu czy innych spożywanych przez nas szkodliwych substancji, w jej regeneracji nie pomoże żaden suplement diety.

wątroba

Dieta warta zdrowia

Jednym z najwartościowszych preparatów wspomagających pracę wątroby jest Hepatil Complex. Obok choliny zawiera także fosfolipidy oraz witaminę B6 i D. Suplement pomaga wątrobie nie tylko, gdy wbrew zdrowemu rozsądkowi trwamy przy złej diecie, ale także wtedy, gdy do tego organu trafiają do szkodliwe substancje obecne w pełnym smogu powietrzu.

Skądinąd to zdumiewające, że żyjąc w tak zanieczyszczonym środowisku jeszcze dokładamy naszemu osobistemu laboratorium powodów do walki z toksynami… Zdrowy rozsądek podpowiada, że powinniśmy się o nie naprawdę bardzo troszczyć. Czy skwarki i golonki są warte naszego zdrowia…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *