Navigation Menu+

Wybielanie zębów: czytać opinie, czy pójść na żywioł?

Opublikowane w Sie 13, 2019 przez w Uroda | 0 komentarzy

pasta wybielająca

To nie musi być objaw ślepego podążania za modą: to może być zwykła życiowa konieczność. Szkliwo naszych zębów stosunkowo łatwo ulega przebarwieniu – kawa, herbata, niektóre leki i wiek to czynniki ryzyka. W praktyce jest tak, że nawet najbielsze zęby (podziękujcie dobrym genom…) z czasem stają nieco przyżółcone. Czy można coś na to poradzić?

Kiedy przegląda się opinie o pastach wybielających w Internecie, można odnieść wrażenie, że ile past, tyle opinii i są one skrajnie różne. Podobna jest kwestia szczoteczek do zębów. Jak wygląda temat szczoteczek sonicznych z funkcją wybielania? Czy to hit czy kit? Czy to oznacza, że trudno w tym gąszczu debat na temat perfekcyjnego uśmiechu odnaleźć ziarno prawdy i garść rzetelnych informacji?

kobieta z białym uśmiechem

Opinia o pastach i szczoteczkach wybielających

Planując wybielanie zębów w warunkach domowych, bez użyciu specjalistycznych preparatów mamy do dyspozycji szeroki wybór past do zębów oraz szczoteczek z funkcją wybielania. Czy jest sens czytać opinie w internecie? Czy recenzje produktów dadzą nam miarodajny obraz najlepszej czy najskuteczniejszej pasty do wybielania i szczoteczki sonicznej?

I tak i nie. Przystępując do zasięgania opinii w internecie, czy czytania recenzji warto poczytać o różnych typach szczoteczek i past. Jeśli w recenzji znajduje się jeden producent, trudno będzie o miarodajny test. Najlepiej szukać testów gdzie występuje np. 5 najskuteczniejszych past wybielających zęby lub test szczoteczek sonicznych z podobnej półki cenowej, znanych producentów. Opinie dotyczące konkretnych produktów powinny być rzetelne. Emocjonalny wpis pełen zachwytu lub rozczarowania niekoniecznie będzie skupiał się na dobrych i złych stronach, będzie obiektywny. Warto o tym pamiętać. Dla przykładu test szczoteczek sonicznych, gdzie recenzowanych jest kilka różnych modeli i marek: https://portal.abczdrowie.pl/test-szczoteczek-sonicznych-i-nie-tylko

Najlepsza pasta wybielająca – czy taka istnieje?

Ważna sprawa, o której nie zawszę pamiętamy: każdy ząb musi znaleźć swoja pastę. Zanim wybierzemy pastę wybielającą odpowiednią dla nas należy brać pod uwagę:

  • czy nasze zęby są nadwrażliwe,
  • czy mają ubytki,
  • czy szyjki zębowe są odsłonięte
  • czy dziąsła są podrażnione
  • jakie czynniki odpowiadają za przebarwienia lub osad na zębach: fluoroza, zażywanie leków, kawa, papierosy, niedokładne mycie zębów.

kobieta z białym uśmiechem - wybielanie zębów

Promienny biały uśmiech to niewątpliwa ozdoba, zatem pasty wybielającej odpowiedniej dla nas warto poszukać i znaleźć taką, która nie wpłynie na zwiększenie nadwrażliwości zębów

Najlepsza szczoteczka soniczna z trybem wybielającym

Szczoteczki soniczne nowej generacji nie tylko dokładnie czyszczą zęby, ale także są wyposażone w tryb wybielający. Jest to dodatkowy czas pracy szczoteczki na wypolerowanie zębów z osadów z kawy czy wina.

Oczywiście nie spodziewajmy się spektakularnych efektów po kilku dniach szczotkowania. W dłuższej perspektywie czasu, na pewno byłoby to szkodliwe dla naszego szkliwa. Wiedzą to dobrze producenci, dlatego efekt wybielania jest stopniowy, dzięki czemu całkowicie bezpieczny dla naszych zębów. Ponadto regularne używanie takiej szczoteczki sonicznej sprawia, że świeże osady nie mają szans dłużej pozostać na naszych zębach.

Utrzymanie idealnie białych zębów po zabiegu szczotkowania jest więc naprawdę proste i w zasięgu większości portfelów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *