Navigation Menu+

Technorattan czy rattan naturalny?

Opublikowane w Maj 24, 2019 przez w Czas wolny, Dom | 0 komentarzy

rattan

Meble rattanowe są bardzo piękne. Ręcznie wyplatane siedziska i oparcia krzeseł, kanap czy foteli świetnie prezentują się zarówno w salonie, jak w ogrodzie czy na tarasie. Rattan to surowiec naturalny – to po prostu włókna palm rotangowych, które dają się splatać w misterne wzory podobnie jak nasza rodzima wiklina. Niestety, podobnie jak wszystkie naturalne surowce do produkcji mebli, także i rattan wymaga okresowej konserwacji. Pod wpływem deszczu i światła słonecznego traci elastyczność, ciemnieje, ulega zniszczeniu. Nawet zakonserwowany odpowiednimi środkami chemicznymi staje się w końcu brzydki. Meble ogrodowe z rattanu cieszą oko dużo krócej, niż te produkowane z nowoczesnych tworzyw sztucznych. Szczególnie jedno z nich warte jest uwagi wszystkich, którym rattan bardzo się podoba…

rattan naturalny

Piękne i komfortowe

Mam tu na myśli technorattan czyli polietylen o wysokich walorach ekologicznych, łatwo poddający się recyklingowi. Meble z technorattanu powstają w taki sam sposób jak meble rattanowe: polietylenowe włókna są ręcznie wyplatane na stalowej albo aluminiowej ramie. Plecionka jest więc równie misterna i atrakcyjna wizualnie. Mało tego – każdy tak wypleciony mebel ma nieco inny wygląd, jak to w przypadku rękodzieła bywa. Meble technorattanowe do złudzenia przypominają te z rattanu naturalnego i są równie piękne. Ale są też o wiele łatwiejsze w użytkowaniu. O polietylenie mówi się, że to tworzywo wprost stworzone do produkcji mebli ogrodowych i tarasowych. Niestraszne mu żadne, nawet ekstremalne warunki atmosferyczne. Meble z technorattanu są po prostu bezobsługowe!

meble z technorattanu

Nie odkształcają się, nie odbarwiają, nie blakną. Można je przez cały okrągły rok trzymać na zewnątrz i zawsze wyglądają atrakcyjnie. Zabrudzone, wymagają jedynie umycia miękką szmatką z pierwszym z brzegu detergentem. Są przy tym wygodne, elastyczne, przyjemne dla skóry – same zalety!

Cena mebli technorattanowych jest wprost proporcjonalna do ich jakości i długowieczności. Jeśli zżymacie się, że technorattan to tworzywo sztuczne, przypomnijcie sobie, że łatwo poddać je recyklingowi i służy nam latami, a nie – jak tani plastik – przez jeden, góra dwa sezony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *