Navigation Menu+

Syrop na kaszel dla dziecka

Opublikowane w Gru 11, 2018 przez w Dzieci, Zdrowie | 0 komentarzy

Jednym zima kojarzy się z prezentami, świętami, rodzinnymi spotkaniami i zimowymi sportami. Inni na samą myśl o zimowych miesiącach dostają gęsiej skórki, bo kojarzy im się tylko z jednym: z dziecięcymi infekcjami gardłowo-nosowymi. Im młodsze dziecko, tym większe obawy – że się nie uda opanować zwykłego kataru i znów wejdzie w oskrzela albo do ucha. Że nie skończy się na domowych sposobach i trzeba będzie podać antybiotyk. Że syrop na kaszel dla dziecka nie poradzi sobie z zalegającą w drogach oddechowych wydzieliną i trzeba będzie podać sterydy.

Stop! To prosta droga do popadnięcia w infekcyjny obłęd. Na infekcje wieku dziecięcego nie ma mocnych – układ odpornościowy musi trenować, dziecko „musi się wychorować”. Powikłania po sensownie leczonych infekcja są niezwykle rzadkie. Trzeba tylko pamiętać, że reagować musimy w porę i np. nie posyłać lekko zaziębionego malucha do przedszkola. Infekcja w porę zahamowana trwa krócej. I wtedy syrop na kaszel dla dziecka naprawdę jest medykamentem wystarczającym.

mucosolvan

Damy radę!

Pamiętajmy też, że to właśnie zimą warto malucha hartować. Zabawy na świeżym powietrzu są nie do przecenienia. Jeśli dziecko wyjdzie z kolejnej infekcji i wciąż jeszcze kaszle („odrywa mu się”), to właśnie świeże powietrze pomoże mu udrożnić drogi oddechowe. Oczywiście jeśli jest to NAPRAWDĘ świeże i czyste powietrze – wypuszczanie malucha na podwórko, gdy szaleje smog nie wchodzi w grę.

syrop na kaszel dla dziecka

Dobry syrop na kaszel dla dziecka pomaga rozrzedzić wydzielinę, usunąć ją oraz nawilżyć zmaltretowane drogi oddechowe. Działa łagodnie i przynosi szybką ulgę. Obok tych wszystkich działań ma jeszcze jedno – może najmniej znane, choć bardzo ciekawe: zwiększa stężenie antybiotyków w miejscu działania, czyli w oskrzelach (amoksycylina, cefuroksym, erytromycyna). Warto więc zawsze mieć w domowej apteczce np. Mucosolvan Mini czyli syrop przeznaczony specjalnie dla dzieci. Choć kupić go można bez recepty i  uznawany jest za lek bezpieczny, przed pierwszym użyciem warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, żeby nabrać pewności, czy syrop nie wchodzi w interakcje z innymi podawanymi dziecku lekami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *