Navigation Menu+

Prezent na Dzień Dziecka

Opublikowane w Maj 31, 2019 przez w Czas wolny, Dzieci, Trochę kultury | 0 komentarzy

prezent na dzień dziecka

Nie macie pomysłu na prezent na Dzień Dziecka? Zabierzcie wasze w dzieci w niezwykłe miejsce i zamiast kolejnej zabawki, którą najpewniej rzucą w kąt, podarujcie im moc wraże i doświadczeń, które przerodzą się w piękne wspomnienia.

ENERGYLANDIA

To największy rodzinny park rozrywki w Polsce. Usytuowany w Zatorze koło Oświęcimia, przyciąga tłumy żądnych wrażeń Małopolan i Ślązaków, a także ludzi z odleglejszych terenów. Energylandia stale się zmienia, rozbudowuje i przeobraża – zwłaszcza w strefie ekstremalnej, w której króluje Hyperion: najwyższy (77 metrów wysokości, 80 metrów przy pierwszym spadku) i najszybszy ( 142 km/h) w całej Europie Mega Coaster. W Energylandii znajdą coś dla siebie i najmłodsze maluchy, i nastolatki, i rodzice. Do tego darmowy parking, na którym zawsze znajdzie się miejsce, doskonała baza gastronomiczna oraz – jeśli jest ładna pogoda – Water Park: kawałek tropików z rajskimi plażami i zjeżdżalniami wodnymi.

PARK DINOZAURÓW

Dino parków jest w Polsce kilka. Najstarszy zbudowano w Bałtowie w świętokrzyskiem, kolejny polecany w tym wpisie to znów Zator. Dinozaury są naturalnej wielkości, część jest ruchoma. Wędrowanie wytyczoną ścieżką wśród ogromnych prehistorycznych gadów to dla dzieciaków prawdziwa frajda. W Bałtowie znajduje się blisko 100 modeli dinozaurów, a w Zatorze ponad 100 – w obu parkach większość to modele ożywione, część nawet wydaje dźwięki, albo – jak T-Rex w DinoZatorLandzie – hmmm.. olewają oglądających.

W dino parkach często odbywają się rozmaite warsztaty, pokazy oraz prelekcje. Warto zorientować się, co poszczególne parki przygotowały na tegoroczny Dzień Dziecka.

PAK MINIATUR

Parki Miniatur wyrastają jak grzyby po deszczu. Jednym z pierwszych był Park w Inwałdzie tuż za Wadowicami przy trasie na Bielsko. Dziś jest ich naprawdę sporo, dlatego warto wybierać parki tematyczne – niekoniecznie budowane pod hasłem „Polska w miniaturze”. Jeśli mieszkacie na północy naszego kraju, koniecznie wybierzcie się do Chełmna w kujawsko-pomorskim do Parku Miniatur Zamków Krzyżackich, które wprawdzie w oryginale macie w zasięgu ręki, ale z najmłodszymi dziećmi dobrze zacząć od miniatur właśnie.

Już wybraliście prezent na Dzień Dziecka? Wiedziałam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *