Navigation Menu+

Zabudowa pod schodami, pod skosami: drzwi, schowki, szuflady

Opublikowane w Sty 29, 2019 przez w Dom | 0 komentarzy

buty schowek

Bałagan w domu? Znasz to? Mimo codziennego sprzątania, dużo rzeczy wala się po podłodze i nie ma swojego miejsca w domu? Dzieci ciągle dostają kolejne zabawki i już nie masz na nie miejsca? Utrzymanie ładu w domu wieloosobowej rodziny jest naprawdę trudne. A przecież nie ma takiej możliwości, żeby wciąż kupować nowe szafy czy komody, bo groziłoby to niesamowitym zagraceniem przestrzeni i pozbawieniem nas wszystkich oszczędności. Aby zapanować nad nadmiarem przedmiotów, które niechybnie gromadzą się przez lata, warto wykorzystać miejsca nieoczywiste i zorganizować duże schowki na rzeczy niewymiarowe.

Zabudowa wnęk pod schodami – drzwi do schowka czy szuflady schowki

Dobrym rozwiązaniem jest zabudowa wnęk pod schodami. To miejsce, które zwykle zostaje puste abo ustawiamy tam rzeczy, które niekoniecznie muszą stać na widoku, ale powinny być pod ręką. Taka rosnąca wystawka staje się zarzewiem kolejnego bałaganu, który zaczyna szpecić mieszkanie. Przeczytaj o kilku pomysłach, które pozwolą wykorzystać miejsca, które do tej pory stały puste.

Zabudowa pod schodami to szansa na uzyskanie naprawdę dużej przestrzeni do przechowywania przedmiotów, które zwykle upychamy po kątach – przestrzeni, dodajmy, zamkniętej i estetycznie wysmakowanej. Znajdą tu swoje miejsce deska do prasowania, odkurzacz, narty oraz inny sprzęt sportowy (nawet rower!), narzędzia do majsterkowania czy zimowe buty. Obejrzyjcie filmik poniżej i zobaczcie jak duże schowki zmieściły się pod schodami. Ile rzeczy można tam schować.

Drzwi do schowka pod schodami powinno się zaplanować tak, żeby łatwo się było do niego dostać, np. mogą to być drzwi przesuwne albo żaluzjowe czy harmonijkowe. Możemy także zaprojektować schowki wysuwane – niczym monstrualne szuflady. Warto pomyśleć o tym już na etapie projektowania domu. Możemy schowki wyposażyć w oświetlenie, co dodatkowo ułatwi nam korzystanie z nich wieczorną porą.

Zabudowa wnęk pod schodami jest szczególnie przydatna wtedy, kiedy nie mamy piwnicy ani strychu i wszelkie wielkogabarytowe czy sezonowo używane przedmioty musimy przechowywać w mieszkaniu.

Kolejnym dobrym rozwiązaniem są schowki pod schodami w formie szuflad. To idealne miejsce na buty oraz akcesoria do ich czyszczenia, a także rozmaite drobiazgi, na które nie znajdujemy miejsca w standardowych szafkach czy szafach. Zobaczcie filmik, gdzie Pani ma w schodach schowki na buty. Bardzo mi się ten pomysł spodobał.

Staircase with hidden drawers saves you space

This staircase with secret drawers helps you save space in your home 😮Via Your Future Home

Opublikowany przez AOL Czwartek, 10 stycznia 2019

Pod oknami dachowymi

W celu stworzenia dodatkowej przestrzeni do przechowywania warto pomyśleć także od zabudowie pod skosami. Często trudno wstawić pod okno dachowe cokolwiek, ale zawsze można to miejsce zabudować systemem, ukrytych za przesuwnymi drzwiami, schowków. W zależności od profilu skosów, na tak powstałych szafkach można dodatkowo stworzyć idealne miejsce do siedzenia (więcej o parapetach do siedzenia pisałam tutaj) – ma się wtedy okno na wysokości wzroku i doskonały kąt do czytania przy dziennym oświetleniu.

Pod schodami czy pod oknami dachowym – byle wykorzystać każdą przestrzeń na stworzenie schowków, które uwolnią nasz dom od chaosu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *