Navigation Menu+

Pod schodami, pod skosami

Opublikowane w Sty 29, 2019 przez w Dom | 0 komentarzy

buty schowek

Utrzymanie ładu w domu wieloosobowej rodziny jest naprawdę trudne. Nie ma takiej możliwości, żeby wciąż kupować nowe szafy czy komody, bo groziłoby to niesamowitym zagraceniem przestrzeni. Aby zapanować nad nadmiarem przedmiotów, które niechybnie gromadzą się przez lata, warto wykorzystać miejsca nieoczywiste i zorganizować duże schowki na rzeczy niewymiarowe.

Zabudowa wnęk pod schodami

Dobrym rozwiązaniem jest zabudowa wnęk pod schodami. To miejsce, które zwykle zostaje puste abo ustawiamy tam rzeczy, które niekoniecznie muszą stać na widoku, ale powinny być pod ręką. Taka rosnąca wystawka staje się zarzewiem kolejnego bałaganu, który zaczyna szpecić mieszkanie. Zabudowa wnęk pod schodami to szansa na uzyskanie naprawdę dużej przestrzeni do przechowywania przedmiotów, które zwykle upychamy po kątach – przestrzeni, dodajmy, zamkniętej i estetycznie wysmakowanej. Znajdą tu swoje miejsce deska do prasowania, odkurzacz, narty oraz inny sprzęt sportowy (nawet rower!), narzędzia do majsterkowania czy zimowe buty.

Drzwi do schowka pod schodami powinno się zaplanować tak, żeby łatwo się było do niego dostać, np. mogą to być drzwi przesuwne albo żaluzjowe czy harmonijkowe. Możemy także zaprojektować schowki wysuwane – niczym monstrualne szuflady.

Zabudowa wnęk pod schodami jest szczególnie przydatna wtedy, kiedy nie mamy piwnicy ani strychu i wszelkie wielkogabarytowe czy sezonowo używane przedmioty musimy przechowywać w mieszkaniu.

Kolejnym dobrym rozwiązaniem są szuflady ukryte w stopniach schodów. To idealne miejsce na buty oraz akcesoria do ich czyszczenia, a także rozmaite drobiazgi, na które nie znajdujemy miejsca w standardowych szafkach czy szafach.

Staircase with hidden drawers saves you space

This staircase with secret drawers helps you save space in your home 😮Via Your Future Home

Opublikowany przez AOL Czwartek, 10 stycznia 2019

Pod oknami dachowymi

W celu stworzenia dodatkowej przestrzeni do przechowywania warto pomyśleć także od zabudowie pod skosami. Często trudno wstawić pod okno dachowe cokolwiek, ale zawsze można to miejsce zabudować systemem, ukrytych za przesuwnymi drzwiami, schowków. W zależności od profilu skosów, na tak powstałych szafkach można dodatkowo stworzyć idealne miejsce do siedzenia – ma się wtedy okno na wysokości wzroku i doskonały kąt do czytania przy dziennym oświetleniu.

Pod schodami czy pod oknami dachowym – byle wykorzystać każdą przestrzeń na stworzenie schowków, które uwolnią nasz dom od chaosu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *