Navigation Menu+

Po co komu szalik?

Opublikowane w Gru 27, 2018 przez w Uroda, Zdrowie | 0 komentarzy

zimowa dzianina

O czapkach i szalikach krążą rozmaite złośliwe opowieści. A to, że w Polsce dziecko wyprowadzane na spacer bez czapeczki to grzech ciężki, a to, że  czapka i szalik to najgorsze prezenty jakie można komuś dać. Śmiejemy się jakby było z czego… Ale ten śmiech wzbudza w nas tylko czapka zimowa – nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby rechotać z czapki z daszkiem.

Tymczasem większość jesienno-zimowych infekcji to skutek niewłaściwego doboru odzieży do panującej na zewnątrz temperatury. Czapka i szalik zawsze są na pierwszej linii frontu. Jeśli chronimy przed przemarznięciem głowę i szyję, ryzyko zaziębienia spada. Niestety, zwłaszcza młodzi ludzie uznają, że ubieranie się stosownie do pogody jest niestosowne. A przecież czapka i szalik mogą stać się ciekawym elementem stylizacji, wyróżniającym nas z tłumu i stanowiącym o niepowtarzalności naszego outfitu.

szalik

 

Dobrze dobrana czapka jest jak znak rozpoznawczy. Można ją kupić, ale można i samodzielnie zrobić na drutach czy szydełku – ostatnimi czasy wraca moda na rękodzieło. Szalik natomiast zamotać można na tyle sposobów, że staje się on prawdziwą ozdobą i atrakcją. Jeszcze niedawno nosiliśmy szaliki ekstremalnie długie, niemal ciągnące się po ziemi. Dzisiaj na topie są misterne konstrukcje motane bezpośrednio na szyi albo na kołnierzu płaszcza czy kurtki. Sama często zastanawiam się jak komuś udaje się tak perfekcyjnie zawiązać szalik… Wydaje się, że znalazłam odpowiedź:

How To Tie A Scarf?- 15 Ways For You.

How To Tie A Scarf?- 15 Ways For You.

Opublikowany przez Colorful Life Niedziela, 2 grudnia 2018

Po co komu szalik? A no po to, żeby było ciepło i stylowo. Nasze gardło naprawdę nie lubi gwałtownych zmian temperatury. Po co komu czapka? Po to samo. Chociaż śnieżne i mroźne zimy odchodzą w niepamięć, różnica temperatur między latem a chłodniejszymi porami roku jest na tyle duża, że czapki i szaliki nieprędko wyjdą z użycia. To przecież doskonała ochrona także wtedy, kiedy wieje porywisty zimny wiatr czy paskudna mżawka wciska się za kołnierz.

Nie rezygnujmy z szalików i czapek – dają nie tylko ciepło, ale i szanse na stworzenie niepowtarzalnych stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *