Navigation Menu+

Plany noworoczne

Opublikowane w Gru 28, 2018 przez w Zdrowie | 0 komentarzy

Już czujemy jak dyszy nam w kark duch nowego roku: a plany poczynione? Zapisane? Masz już listę zadań do wykonania w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy? A poprzednia check list cała odhaczona, hę? Nie dajmy się! Pogońmy złego ducha precz. Plany noworoczne to nie ma być bat na nasze plecy, to nie ma być jakaś lista osobista, bez której nie da się żyć, wejść w nowy rok i normalnie funkcjonować.

Plany, plany, plany… I tysiąc pincet horoskopów. I dociskanie śruby… Ludzie, ile wy macie lat? Życie to głównie sztuka improwizacji. Plany, owszem, są potrzebne, ale jako pewna rama, azymut, kompas, a nie jakaś lista do odhaczenia. To miałoby znaczyć, że jak nie odhaczymy, to jesteśmy do niczego? Bzdura.

kalendarz

Im człowiek starszy, tym lepiej wie, że człowiek strzela, [pan Bog, los, karma…] kule nosi. Możemy sobie całe życie zaplanować, a ono i tak potoczy się wedle uznania. Nie róbmy więc listy planów, a może jakiś jeden mały, malutki planik – postanówmy, że zrobimy jedną rzecz raz a dobrze. I co dnia starajmy się przybliżać do realizacji tego, co założyliśmy, ale bez parcia i nerwów. To my mamy plan, a nie plan ma nas. A jeśli się nie uda? To dokonamy modyfikacji. Paradoksalnie im mniejsze parcie wykonanie planu, tym większa szansa, że się uda.

plany noworoczne

Jeśli wciąż wierzycie w moc planu na życie, koniecznie obejrzyjcie „Małego Księcia”. Matka głównej bohaterki była mistrzynią planowania i… zobaczcie sami.

Zdroworozsądkowe planowanie nie kłóci się oczywiście z posiadaniem dobrego kalendarza czy planera. Kupcie sobie taki i zyskajcie złudzenie panowania nad czasem. Jeszcze przez kilka dni kalendarze będą drogie, a potem trafią na wyprzedaże. Wybierzcie taki, po który będziecie chętnie sięgać – może właśnie z Małym Księciem…? Kiedy najdzie wan na tworzenie kolejnych planów i list do odhaczenia, wystarczy rzucić okiem na okładkę i wszystko wróci do normy.

Nie dajcie się zjeść noworocznym planom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *