Navigation Menu+

Pizza dla zaawansowanych

Opublikowane w Kwi 10, 2019 przez w Czas wolny, Zdrowie | 0 komentarzy

Pizza dla początkujących to pizza mrożona. Każdy Włoch na pewno złapałby się za głowę, gdyby zobaczył skład niektórych placków z okładziną, określanych zupełnie niesłusznie mianem pizzy. Lista składników jest obszerniejsza niż tablica Mendelejewa, a smak przyrządzonego w piekarniku lub mikrofali „smakołyku” pozostawia wiele do życzenia.

Pizza dla zaawansowanych to pizza pieczona w piecu opalanym aromatycznym drewnem, w tym pizza bezglutenowa. Tu nie ma miejsca na kompromis. Składniki zawsze są najwyższej jakości. Im jest ich mniej tym lepiej. Jeśli pizza ma być naprawdę godna swego miana, nie ma na niej miejsca na ananasy, czekoladę czy ogórki kiszone  – nawet w ramach regionalizacji tej arcywłoskiej potrawy powinno się zachować umiar. Pizza dla wymagających to pizza z pieca. Ciasto jest delikatne, cieniutkie i chrupiące. Wychodząc na przeciw potrzebom osób mających problem z tolerancją glutenu, ciasto przygotowuje się z innych rodzajów mąki niż pszenna.

pizza dla zaawansowanych

Dobra pizza przez internet

Pizza dla niewymagających jest niesmaczna. Przyrządzana byle jak, byle szybko, byle „po taniości”. Pizza dla zaawansowanych jest wyjątkowo smaczna, przyrządzana z produktów lokalnych, regionalnych, najwyższej jakości. Nie dziwcie się, że pomidory na sos przyjeżdżają z Włoch wraz z prawdziwą mozarellą – bo któż chciałby posypać dobrą pizzę edamskim albo tylżyckim.

W tak pięknych okolicznościach przyrody nie ma sensu zakładać z góry, że pizza jest niezdrowa, że to jeszcze jeden fast food. Dobra pizza jest dobra. I zdrowa. Możemy jeść ją bez obaw, że poczujemy w żołądku niemiły ciężar.

Tak, przez internet także można zamówić dobrą pizzę – dobra pizza to nie tylko pizza domowa. Najlepsi dostawcy nie różnicują pizzy na tę do konsumpcji na miejscu i tę, którą pakują w kartonowe pudełka. Zawsze można u nich zamówić produkt z dobrych składników. Mało tego – pizza na telefon dociera do nas szybko i jest gorąca. Taka sama jak w lokalu, wprost z pieca. Pizza dla zaawansowanych warta jest mszy. Każdy wie, gdzie ją zamówić;)

pizza dodatki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *