Navigation Menu+

Pędzle do makijażu

Opublikowane w Sie 26, 2018 przez w Moda, Uroda | 0 komentarzy

zestaw pędzli do makijażu

Perfekcyjny makijaż wymaga użycia pędzli, a ich wybór to niełatwa sprawa. Początkującym adeptom sztuki strobingu i chromingu, czyli konturowania twarzy, poleca się wybór kilku elementarnych pędzli – niezbędnych, uniwersalnych albo zakup gotowego kompletu w ilości kilku sztuk. Co wygodniejsze – samodzielny wybór czy zestaw? Tu zdania są podzielone.  Jedni zalecają wybór samodzielny i podpowiadają jak go dokonać, żeby niepotrzebnie nie kupować dużego setu pędzli, z których – przynajmniej na początku – w ogóle nie będziemy korzystać. Inni są zdania, że kilkuelementowy set startowy to najlepsze rozwiązanie, bo mamy szansę zorientować się, który pędzel do czego służy, jakie jest przeznaczenie poszczególnych elementów i dopiero wtedy możemy zrezygnować z ich używania. Czyli: najpierw poznajemy zasady, a potem bierzemy się za ich ewentualne łamanie.

Wydeptaj własne ścieżki

Pędzle do makijażu mogą być zrobione z włosia naturalnego albo sztucznego. Znajdziemy także pędzle z włosia mieszanego zwane skunksami – z uwagi na charakterystyczne, podobne do skunksiego ogona wybarwienie związane z układem włókien. O wyborze pędzli dobrych akurat dla nas, decydują nie tylko indywidualne upodobana, ale także fakt, czy któryś z rodzajów włosia nas nie uczula.

Ucząc się używania pędzli do makijażu na pewno zdamy sobie sprawę, że niektóre makijażowe operacje wolimy jednak przeprowadzać palcami albo silikonowymi gąbkami i za żadne skarby świata nie potrzebny nam do szczęścia pędzel. Równie dobrze może się okazać, że zaczniemy używać niektórych pędzli niezgodnie z przeznaczeniem – ale tak to już bywa, kiedy człowiek zaczyna eksperymentować i wydeptywać własne ścieżki.

pędzle do makijażu

Dbaj o czystość

Pędzle z włosia sztucznego lepsze są do kosmetyków tłustych i gęstych, te z naturalnego – do sypkich. Te pierwsze trudniej utrzymać w czystości i – paradoksalnie – tłuszcz najlepiej zmywać z nich tłuszczem z dodatkiem mydła. Przechowywanie pędzli na baczność to nie jest dobra metoda. Powinno się je suszyć na płasko i potem tak samo przechowywać. Wtedy włosie się nie deformuje i pędzle długo nadają się do użytku. Higieniczna czystość pędzli do makijażu to także kwestia zdrowia naszej skóry.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *