Navigation Menu+

Obetnij kota na… dinozaura

Opublikowane w Kwi 27, 2019 przez w Moda | 0 komentarzy

dragon cat

Albo lepiej nie. Może to i frajda dla człowieka, ale na pewno nie dla kota. Dino cat albo Dragon cat to nowy pomysł na strzyżenie domowych czworonogów. Niemal całkowite pozbawianie kota sierści to nie jest dobry pomysł. Nie tylko z uwagi na estetykę – chyba tylko koty rasy Sfinks przyzwyczajone są do swojej naturalnej golizny i obnoszą ją z dumą. Przede wszystkim z uwagi na termoregulację. Kocie futro chroni także skórę przed urazami, skaleczeniami, pozwala okazywać emocje przez jeżenie się i układanie w charakterystyczny sposób.

Kot ogolony na łyso może więc poczuć się co najmniej dziwnie i popaść w depresję. Fakt, że wygląda jak dinozaur lub smok jest więc zabawny wyłącznie dla człowieka, który nawet nie ma świadomości, że robi kotu krzywdę – zwierzę odczytuje tego rodzaju działania jako przemoc.

Kocia kruchość

Ten niebezpieczny i, co tu dużo mówić, głupi trend, sprawia, że pracownicy salonów groomerskich – czyli po prostu fryzjerzy dla zwierzaków – słono liczą sobie za strzyżenie w stylu  Dino/Dragon Cut.

Kto jednak naprawdę kocha koty, nie powinien ulegać tej modzie. Wysoki poziom neurotyczności tych zwierząt sprawia, że bawiąc się nimi w ten perwersyjny sposób przyczyniamy się do zachwiania kruchej równowagi psychicznej kotów. Nie dziwmy się więc, że wystrzyżony na dinusia albo smoka kot naleje nam do butów albo schowa się w szafie na wieczne niewyjście.

Traktujmy koty z należytą atencją. To bardzo kruche istoty, które właśnie dlatego często gryzą czy drapią – bo nie są w stanie inaczej zawalczyć o swoje terytorium i swoje osobiste granice.

Ty tu siedź, a ja pogłaskam 😍

Opublikowany przez Nie mogę, kot na mnie leży. Czwartek, 25 kwietnia 2019

To nieprawda, że koty są wredne – są bardzo delikatne i dlatego często „opancerzone”. Dino cat na pewno nie poczuje się modnie ani trendy. Poczuje się nagi, bezbronny, zmarznięty i osamotniony. Bo z kota taki smok albo dinozaur jak z koziej rzyci waltornia. Im bardziej stroszy sierść, im bardziej wysuwa pazury, tym większą możemy mieć pewność, że po prostu potrzebuje naszej delikatności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *