Navigation Menu+

Jak leczyć długotrwały kaszel?

Opublikowane w Lut 14, 2019 przez w Zdrowie | 0 komentarzy

syrop flegamina

Uporczywy długotrwały kaszel potrafi być bardzo męczący. Kto kaszle od dłuższego czasu, choć infekcja dawno minęła, może cierpieć nie tylko na ból gardła i poharatanej, odwodnionej śluzówki, ale także żeber i mięśni międzyżebrowych. Kaszel to wysiłek wymagający pracy całej klatki piersiowej. Można mieć dość…

Sięganie po syrop przeciwkaszlowy zbyt mocno działający na ośrodkowy układ nerwowy, to nie jest dobre rozwiązanie. Kaszel wprawdzie ucichnie, odruch kaszlowy zostanie wytłumiony, ale śluzówka i tak nadal będzie podrażniona. Długotrwały kaszel sprawi, że nasze gardło jest obolałe i byle bodziec powoduje atak kaszlu. Jeśli nie udało nam się odkrztusić całej wydzieliny zalegającej drogi oddechowe, warto sięgnąć po Flegaminę w tabletkach. Dzieciom oczywiście lepiej podawać Flegaminę w syropie.

flegamina syrop

Jak w przypadku każdego leku, który zamierzamy zażywać bez konsultacji z lekarzem, warto dokładnie przeczytać ulotkę, żeby nie okazało się, że substancja czynna zawarta we Flegaminie wchodzi w interakcję z jakimikolwiek zażywanymi przez nas innymi preparatami.

Nie tylko infekcja

Nieproduktywny suchy kaszel może być spowodowany innymi przyczynami niż przechodzona infekcja. Może w grę wchodzi kaszel palacza, astma, alergia czy refluks żołądkowo-przełykowy, a także długo utrzymujący się w powietrzu smog? Syrop Flegamina albo Flegamina w tabletkach stosowany jest w praktyce pediatrycznej oraz internistycznej od wielu lat. Dzisiejsi czterdziestolatkowie na pewno pamiętają z dzieciństwa charakterystyczny zielony płyn o specyficznym zapachu i smaku. Produkowane współcześnie syropy przeciwkaszlowe wzbogacane są rozmaite substancje smakowe, żeby łatwiej było je aplikować dzieciom.

flegamina tabletki

Przewlekły kaszel uniemożliwia spokojny sen i znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. W przypadku dzieci powoduje rozdrażnienie i problemy z koncentracją. Podawanie sprawdzonych preparatów w tabletkach albo w syropie znacznie przyspiesza regenerację śluzówki, wyhamowanie odruchu kaszlowego oraz spokojne odkrztuszenie resztek wydzieliny.

Mówi się, że po zwykłej infekcji kaszel może utrzymywać się jeszcze przez kilka tygodni – zwykle trzy do czterech. Jeśli utrzymuje się nieprzerwanie przez osiem tygodni, mówimy już o kaszlu przewlekłym i wdrażamy leczenie preparatami, które pomogą go całkowicie wyciszyć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *