Navigation Menu+

Leczenie zaparć

Opublikowane w Lut 3, 2016 przez w Zdrowie | 0 komentarzy

stop zaparciom

Już widzę te wasze uśmieszki: zaparcia, podobnie jak rozwolnienia to częsty powód do żartów. Widać, że nie macie kłopotów ani z jednymi, ani z drugimi. Kto choć raz w życiu cierpiał na zaparcia, na pewno nie będzie na ten temat żartował – to przypadłość bolesna, kłopotliwa, uporczywa, trudno poddająca się leczeniu. Zabiegany tryb życia sprawia, że cały organizm nam się rozregulowuje. Zaparcia często są efektem tego rozregulowania; jemy byle co i byle kiedy, nie wysypiamy się, żyjemy w permanentnym stresie. Jeśli dodać to tego rozmaite schorzenia, których efektem mogą być właśnie zaparcia albo przywołać nazwy leków, którymi ratujemy się przed innymi schorzeniami, a które mają wpisane jako uboczny skutek działania spowolnienie motoryki jelit – mamy pełny obraz sytuacji.

leczenie zaparć

Leczenie zaparć jest trudne, ale możliwe. Jest trudne, ale konieczne. To nie tylko kwestia naszego komfortu, nazwijmy go – toaletowego, to kwestia zdrowia układu pokarmowego i wydalniczego. Skutki nieleczonych zaparć mogą być katastrofalne. To nie tylko hemoroidy, ale także stany zapalne jelit do perforacji włącznie.

Leczenie zaparć czasem trzeba powierzyć specjaliście. Bo nie jest dobrym rozwiązaniem sięganie po leki przeczyszczające doraźnie. Nie chodzi przecież o jednorazowe rozładowanie korka na autostradzie, ale o udrożnienie jej na dłużej. Bezwzględnie trzeba zacząć od zmiany diety. Błonnik to słowo klucz do regularnych wypróżnień. Ze względu na stan zdrowia nie każdy może prowadzić nasiloną aktywność fizyczną, co zalecane jest przy zaparciach, ale każdy może wprowadzić do diety pokarmy o wysokiej zawartości błonnika.

stop zaparciom

W leczeniu zaparć kluczową rolę odgrywa konsekwencja: nic nie stanie się nagle. Oczywiście możesz użyć leku, który zadziała szybko, ale nie sprawi on, że twój organizm zacznie funkcjonować na innych obrotach. Zmiana rytmu wypróżnień przyjdzie z czasem – poczujesz wtedy jaka to ważna sprawa. Różne leki działają w różnym tempie. Niektóre już po kilku-kilkunastu godzinach, inne – po kilku dniach. Tobie zależy na zmianie, która nie będzie gwałtowna, ale trwała, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *