Navigation Menu+

Kosmetyki naturalne

Opublikowane w Kwi 30, 2019 przez w Uroda, Zdrowie | 0 komentarzy

kosmetyki eko

Dlaczego warto sięgać po kosmetyki naturalne, oznaczane także jako eko/eco lub bio? Z wielu powodów. Najważniejszy jednak jest ich skład. Ludzie od tysięcy lat czerpią z natury – sięgają po olejki eteryczne, wyciągi roślinne, suszone płatki kwiatów, zioła. Znając właściwości lecznicze i kosmetyczne poszczególnych roślin, można samodzielnie przygotowywać kosmetyki ekologiczne w domu. Wymaga to jednak liźnięcia ciut wiedzy chemicznej, bo wszystkie substancje pochodzenia roślinnego trzeba odpowiednio połączyć i to w taki sposób, żeby domowy peeling czy mydło szybko się nie zepsuły.

Dobre kosmetyki ekologiczne

Jeśli nie mamy żyłki chemika-pasjonata, możemy kupić gotowe kosmetyki naturalne. Sięgając po preparaty dobrej firmy, mamy pewność, że wszystkie składniki będą bezpieczne. Słowem: nie znajdziemy na liście składników nic, co mogłoby wpływać niekorzystnie nie tylko na skórę, ale także na nasz układ hormonalny czy odpornościowy.

eko kosmetyki

Niestety, chemia stosowana w kosmetykach niecertyfikowanych, produkowanych masowo do dystrybucji w supermarketach, często powoduje reakcje uczuleniowe oraz źle wpływa na cały nasz organizm

Sięgając po kosmetyki naturalne sięgamy po preparaty kojące, odżywcze, ochronne. Wszystkie naturalne substancje w nich zawarte, wykorzystane są w taki sposób, że zachowują swoje właściwości. Nie ma ryzyka, że przytoczone na etykiecie nazwy olejków eterycznych czy wyciągów roślinnych to tylko chwyt reklamowy, a w opakowaniu znajduje się kropla olejku na sto litrów wody.

kosmetyki ekologiczne

Kosmetyki ekosensualne

O kosmetykach naturalnych można powiedzieć, że są ekosensualne. Co to znaczy? To znaczy, że ich używanie jest przyjemnością dla wszystkich zmysłów. Są pięknie opakowane, mają niesamowity bukiet zapachowy, przyjemną konsystencję. Dzięki nim możemy poczuć, jak przyjemnie obcuje się z naturalnymi preparatami  – jak przyjemnie obcuje się z pięknem.

Kosmetyki ekologiczne/naturalne/bio/eco/eko – bez względu na to jaka nazwa widnieje na opakowaniu, po które sięgacie, pamiętajcie, że kluczem do ich jakości jest certyfikacja. To muszą być NAPRAWDĘ naturalne kosmetyki. Tylko wtedy odczujecie ich dobroczynne działanie i zrozumiecie, co to znaczy, że kosmetyk jest ekosensualny.

Dobre kosmetyki naturalne wcale nie są dużo droższe od zwykłych, tym bardziej warto sięgać właśnie po nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *