Navigation Menu+

Kobieta w garniturze

Opublikowane w Maj 30, 2018 przez w Moda | 0 komentarzy

garnitur kobiecy

Zanim damski garnitur stał sie nieodłącznym elementem kobiecego biznesowego dress codu, zanim przestał budzić jakiekolwiek emocje poza estetycznymi, nasze prababki musiały się niewąsko nagimnastykować, żeby kobieta w garniturze przestała być postrzegana jako narzędzie szatana. W XIX wieku George Sand z lubością epatowała męskim garniturem, ale w kręgach artystycznych i filozoficznych prowokowanie zawsze było dopuszczalne. Dlatego w garniturze zobaczymy Colette, Malene Dietrich, Katharinę Hepburn, Brigitte Bardot czy Twiggy, ale dopiero lata 80′ XX wieku staną się epoką damskich garniturów. To wtedy kobiety wkraczają do biznesu a wkraczają nie w sukienkach i bluzkach tylko właśnie w świetnie skrojonych garniturach.

 garnitur damski do pracy

Garnitur damski wydaje się strojem aseksualnym, ale nie do końca tak jest. Ten biznesowy nie epatuje wprawdzie w żaden sposób, ale już garnitury letnie, jasne, z powiewnych i lekkich tkanin mogą być naprawdę fantazyjne i bardzo seksowne. Jeśli nie mamy pomysłu na strój wyjściowy na jakąkolwiek okazję z weselem włącznie, to właśnie garnitur oddaje nam nieocenione usługi. Odpowiednio skrojony wraz z dodatkiem  butów na wysokim obcasie może wyszczuplić sylwetkę lub sprawić, że stanie się bardziej masywna. Kobieta w garniturze to zawsze kobieta szykowna i ubrana stosownie do sytuacji.

Kiedyś o kobiecie w garniturze mówiło się, że przebiera się za mężczyznę. Dziś już nikt tak nie mówi i trudno wyobrazić sobie kobiecą garderobę bez choćby jednego wizytowego garnituru. Można też powiedzieć, że sytuacja się odwróciła i to panowie sięgają dziś po bardziej kobiece wzory garniturów. Artyści gustują w modelach w kwiaty, opartowskie wzory, w garniturach w nasyconych kolorach.

garnitury dla kobiet

Za wiele rzeczy powinnyśmy być wdzięczne naszym prababkom, w tym za możliwość chodzenia w garniturze bez narażania się na drwiny. To strój uniwersalny, ponadczasowy, dający duże możliwości stylizacyjne i zawsze atrakcyjny. Nie, nie przebieramy się za mężczyzn. Nie, nie chcemy być bardziej męskie niż oni. Kobiece garnitury sprawiają, że czujemy się dobrze, stosownie i wygodnie ubrane bez względu na okoliczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *