Navigation Menu+

Dzień Kota

Opublikowane w Lut 17, 2019 przez w Zdrowie | 0 komentarzy

kot

Dziś Dzień Kota. Internet aż trzęsie się od memów i filmików z kotami. Nie dziwię się – kociarze dają upust swojej miłości do kotów, kiedy tylko się da. Sama ulegam tej manii, bo kocham swojego kota miłością bezbrzeżną. Dzień Kota przypomina wszystkim, nie tylko miłośnikom futrzaków, że koty to stworzenia inteligentne, zabawne, szalone. Że kot w stanie czystym to stworzenie kapryśne i nieprzewidywalne, ale też działające na człowieka jak balsam. Kocie mruczenie uspokaja, wycisza, pomaga zniwelować ból. To nieprawda, że „koteły mają ludzi dupoko w głębie” (jak mawiał Jack Sparrow) – one tylko kochają czułość na własnych warunkach. Ludzie przecież też, tylko ludziom jakoś nikt nie czyni z tego zarzutu…

Find the hidden kitty!

Found the purrfect hideout! 😀

Opublikowany przez Cat Lovers Community Sobota, 16 lutego 2019

 

Wszystkie koty nasze są

Domowe koty niewychodzące to mają dobrze. I o tych na pewno wszyscy dziś pamiętają, te zostaną dopieszczone, napasione smakołykami, zasypane prezentami i – co tu kryć… – pocałunkami. Ale Dzień Kota jest także po to, żebyśmy przypomnieli sobie o kotach bezpańskich, bezdomnych, źle traktowanych i rozmnażających się na potęgę bez potrzeby. O tych, które giną pod kołami samochodów, bo nie zabezpieczyliśmy siatką balkonu i dały nogę; o tych, nad którymi pastwią się ludzie uznający zwierzę za rzecz i wreszcie o tych, które czekają w schronisku na adopcję – nie, nie tych pięknych i zdrowych, ale także kalekich, chorych i starych. Dzień Kota zwraca naszą uwagę na wszystkie futrzaki, które nigdy nie staną się bohaterami internetowych memów i filmików, a tak samo jak wszystkie koty potrzebują miłości, czułości i opieki.

This is the cutest thing i see all day(courtesy: @mikancanon)

Opublikowany przez Like Page If You Love Cats And Dogs Środa, 13 lutego 2019

 

Pamiętajcie o ogrodach i… kotach

Pamiętajmy o kotach nie tylko w dniu ich święta. Ich niezasłużenie zła sława – że wredne, że nie przywiązują się do ludzi tylko do miejsc, a interesuje je tylko pełna micha – bazuje na stereotypach. Koty są charakterne, ale na pewno nie złośliwe. Nawet dyżurny argument o sikaniu do kapci to też stereotyp – kot nie sika gdzie popadnie, żeby nam zrobić na złość, tylko dlatego, że ma kłopoty z pęcherzem, nerkami albo jest zestresowany ponad miarę. Dbajmy o koty, a będzie nam z nimi jak w niebie.

Www.instagram.com/fuu44mame23

Opublikowany przez C.A.A. – Cat Addicts Anony-mouse Środa, 30 stycznia 2019

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *