Navigation Menu+

Chorwacja – zaplanuj wakacje. Już!

Opublikowane w Sty 30, 2019 przez w Czas wolny, Dzieci | 0 komentarzy

chorwacja

Tak, już! To nie żart. Jeśli chcesz zaplanować wakacje, podczas których przemieszczać się będziesz z miejsca na miejsce, warto z dużym wyprzedzeniem zaplanować trasę i noclegi. Zwłaszcza jeżeli w drogę wybieramy się z dziećmi. Chorwacja jest zbyt ciekawmy krajem, żeby siedzieć w jednym miejscu. Kiedy tylko nasze pociechy są na tyle duże, że cieszy je sama wizja wakacji w drodze (może zdecydujemy się na wynajęcie campera?), możemy zaplanować fenomenalną objazdówkę. Ponieważ wybór kolejnych etapów postoju nie będzie łatwy, warto wybrać jakiś niewielki region i dokładnie go zwiedzić. Doskonale nadaje się do tego półwysep Istria albo wybrana część Dalmacji.

Z Chorwacją jest tak, zwłaszcza z jej częścią bezpośrednio graniczącą z Adriatykiem, że w którąkolwiek stronę się udacie, zawsze znajdziecie rewelacyjne widoki. Warto więc zadać sobie trud i rezerwować noclegi z widokiem na morze. To naprawdę ogromna frajda, budzić się co dnia i mieć od razu przed oczami widok jak z pocztówki.

Croatia

Sail away to Croatia! ⛵️🇭🇷📽@dylag.sebastian

Opublikowany przez Must Do Travels TV Wtorek, 22 stycznia 2019

Plażowanie, czy zwiedzanie?

Dzieci oczywiście wolą plażowanie od zwiedzania, ale warto namówić je także na wędrówki po małych nadmorskich miasteczkach, które wyglądają jakby czas się w nich zatrzymał. Jeśli dotrzecie w swoich wędrówkach do Dubrovnika, nie powinno być kłopotów z motywacją. Miasto jest naprawdę widowiskowe i można się w nim poczuć jak na planie filmowym. Często zresztą goszczą tu ekipy filmowe, wykorzystując naturalne walory miejsca. Może i wasze pociechy skuszą się na obejrzenia miasta, w którym kręcono niektóre sceny „Gwiezdnych wojen”?

Dubrovnik, Croatia

Full of life 🥰🎥 iDrone Aerials

Opublikowany przez Must Do Travels TV Sobota, 15 grudnia 2018

Miasteczka Istrii i Dalmacji są tak piękne, że chciałoby się obejrzeć każde. Precyzyjny plac wakacyjnego wyjazdu pozwoli wam uniknąć chaosu – dotrzecie tam, gdzie sobie postanowiliście. Jeśli będziecie czuli niedosyt, to doskonale. Za rok znowu wrócicie do Chorwacji. I za rok. I znów. Nie bez powodu mówi się, że Chorwacja to mały kraj na wielkie wakacje – można tu wracać latami i wciąż odkrywać coś nowego. Na przykład kolejne wyspy. Jest ich ponad tysiąc…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *